Hayatınızda, gerçekten sadece bir kere bütün dünyanızın değiştirebilecek birini bulabileceğinize inanıyorum.

Ona hiç kimseye anlatmadığınız şeyleri anlatırsınız, o bütün söylediklerinizi özümser ve gerçekten daha çok anlatmanızı ister. Gelecek için ümitlerinizi, hiçbir zaman gerçekleşmeyecek hayallerinizi, hiçbir zaman erişilmemiş hedeflerinizi ve hayatın size getirdiği hayal kırıklıklarını paylaşırsınız.

Harika bir şey olduğunda, sizin heyecanınızı paylaşacağını bildiğiniz için ona anlatmak için sabırsızlanırsınız. Canınız yandığı zaman sizinle ağlamaktan veya kendinizi komik duruma düşürdüğünüzde sizinle gülmekten utanmazlar. Hiç bir zaman duygularınızı incitmezler veya size kendinizi yetersiz hissettirmezler, fakat kendinizi geliştirmeye yardım eder ve size özünüzde olanı, kendinizi özel ve hatta güzel olduğunuzu hissettirecek şeyleri gösterirler.

Yanınızda olduklarında, hiçbir zaman baskı, kıskançlık veya yarış yoktur, sadece sessiz bir sakinlik vardır. Kendiniz olabilir ve sizin hakkınızda ne düşüneceğinden korkmazsınız çünkü sizi olduğunuz gibi sever.

Birçok kişiye önemsiz görünen bir not, şarkı veya yürüyüş sonsuza kadar kalbinizde saklayacağınız pahabiçilmez bir hazine haline gelir. Çocukluğunuzun hatıraları, sanki yine gençmiş gibi temiz ve net olarak geri gelir,

Renkler daha parlak ve göz kamaştırıcı görünür. Daha önce hayatınızda kahkaha hiç yokken veya nadiren varken, şimdi hayatın bir parçası olarak görünür.

Gün boyunca bir iki telefon konuşması uzun çalışma gününü kolaylaştırır ve her zaman yüzünüze bir gülümseme getirir. Onun yanında devamlı konuşmaya gerek yoktur, yakınınzda olmaları size kendinizi rahat hissettirir.

Daha önce ilginizi çekmeyen şeyler size büyüleyici gelir çünkü onların, sizin için özel olan kişi için önemli olduğunu bilirsiniz. Bu kişiyi her zaman ve yaptığınız herşeyde düşünürsünüz.

Basit şeyler; açık mavi bir gökyüzü, hafif bir esinti veya ufuktaki bir fırtına bulutu size onu hatırlatır.

Bir gün kalbinizin kırılacağı ihtimali olduğunu bilerek kalbinizi açarsınız ve kalbinizi açtığınızda hayal bile edemediğiniz bir aşk ve mutluluğu tecrübe edersiniz. Kalbinize size korkutacak kadar gerçek zevki yaşamasına izin vermenin tek yolunun savunmasız olmak olduğunu öğrenirsiniz.

Gerçek bir arkadaşın ve muhtemelen sonuna kadar sadık kalacak bir ruh eşinin olduğunu bilmekte güç bulursunuz.

Hayat tamamen farklı, heyecanlı ve değerli görünür. Tek umudunuz ve güvenceniz, onun, hayatınızın bir parçası olduğunu bilmektir.

Bob Marley

 

Gürbüz Ahıskalı CMH Chyp CPNLP