Eğitimler

Eğitimler

Hipnoterapi

Bu eğitim; Ruhsal ve kişisel gelişim alanında kendini geliştirmek isteyenler, terapistler, psikoloji alanında çalışanlar, danışmanlar, koçluk hizmeti veren profesyoneller için güçlü ve dönüştürücü bir anahtardır.
Hipnoterapi diploma programı, katılımcılara hipnoz tekniklerini kullanma beceri ve yeteneğini kazandırarak iyileşme, şifa, dönüşüm ve ruhsal gelişim yolunda yaşamsal bir kaynak sağlar.
Bu diploma programı, danışanlarınızla veya kendinizle trans eşliğinde profesyonel ve efektif bir şekilde nasıl çalışacağınızı öğretir. Duygular ve düşünceler ile derinlemesine çalışmak sorunu çözümleme becerisi kazandırır. Kişiye özel, danışan odaklı eşsiz bir çözüm ve şifa tekniğini uygulama imkanı verir.
Bu programda teorik eğitimin yanı sıra hipnotik transın pratik uygulamalarını ve farklı tekniklerini de öğrenecek ve güvenli bir şekilde birbirinizle çalışma fırsatı bulacaksınız.

Bioenerji

Enerji nedir
Nasıl hissedilir
Nasıl tanımlanır
Kendi enerjimizi tanımak, yükseltmek
Enerjimizi korumak
Uzaktan enerjiyi hissetmek
Şifa amacı ile nasıl kullanılabilir
Şifa verirken dikkat edilmesi gereken hususlar
Şifa sırasında hissedilenler ve bu hisleri anlamlandırmak
Diğer canlıların enerjileri ile çalışmak

Kristallerle Şifa

Vücuda ve çevresine kristallerin belirli şekilde yerleştirilmesi yoluyla yapılan çok eski bir bütünsel bir tedavi yöntemidir.
Tıbbi olarak fazla kanıt olmasa da yüzyıllardır barış, rahatlama, uyum ve daha birçok sebeple kullanılmıştır ve günümüzde de yaygın olarak kullanılmaktadır.
Kristal terapi, invasif olmayan, rahatlatıcı, doğal ve keyifli bir süreçtir. Kristallerin fiziksel şifa özelliklerine inanmasanız da terapi, dinlenme ve vücudunuzun enerjileri ile temasa geçme şansı sunacaktır; böylece kendinizi yenilenmiş ve stresinizden arınmış bir şekilde terapi odasından ayrılırsınız- Fiziksel sağlığın iyileştirilmesi için mükemmel bir terapidir.

Durugörü

Halk arasinda icime dogdu olarak tabir edilen sezgi “altinci his” olarak da bilinir. Tüm insanlarda bulunan mevcut olan sezme yetenegi, günlük hayatin icinde az ya da cok olarak harekete gecer.
Kendiniz de bulunan bu olaganüstü yetenegi gelistirebileceginiz metodlar oldugunu ögreneceksiniz. Bu yöntemlerle sezgilerinizi gelistirebilir, Bilmek istediginiz konulara yönelik kararli bir istekle bunlar hakkinda sezgilere ulasabiliriz.
Sezgiler, var olan bir parçamızdır. Onları yok saydığımızda bizi biz yapanı da inkâr etmiş oluruz. Bizi biz yapanları bilir, neler yapabileceğimizin farkında olursak, hayatımızdaki karmaşa da azalacaktır.

Otohipnoz

Bilinçaltınızı yeniden programlayarak yaptığınız iş ve uğraşılarda hayatınıza artılar katmanızda fayda sağlayacaktır, öğrendiğiniz teknikleri düzenli uygulamanız halinde verimlilik artacaktır, dünyada pek çok ünlü sporcunun faydalandığı ve hayatlarına kattığı otohipnozu başarılarında bir anahtar olarak kullanmaktadırlar .

Çakralar

Çakralar Nedir
Çakraların önemi
Vücudumuzdaki çakralar
Çakralar ve anatomi
Çakra temizleme çalışması

Aura Okuma

Aura renklerini okuyarak çeşitli sebeplerden meydana gelen fiziksel veya akılsal dengesizlikler görülür ve gerekli terapi uygulanır veya tıbbi yardım için danışanın doktora başvurması önerilir. Ayrıca aurayı görme ve enerji yoluyla, kişinin enerji alanında meydana gelen blokajlar açılabilir.

Aura nedir
Renkler nasıl tanımlanır
Renkleri kullanarak kişi hakkında bilgi edinme
Renkleri kullanarak rahatsızlıkları tanımak

Hipnoz Nedir, Ne Değildir?

Fiziksel bedeni rahatlatmak, beyni ve bilinçaltını odaklamaktır denebilir.

Buna rağmen bilimsel dünyada hipnoz halen tam bir kesinlikle tanımlanamaz. Bu bakımdan ne olmadığını anlatmak ne olduğunu anlatmaktan kolaydır.

Trans bir uyku, şuursuzluk, sihir veya zihin kontrolü değildir.

Transtayken:

Çevrenizin farkında olursunuz. Sesleri duyar, kokuları algılarsınız ve hareketlerinizin kontrolü sizdedir.

Dış dünyanın dikkat dağıtıcı hareketliliği değil, içsel proseslerin (süreçlerin) farkındalığı artar.

Neye odaklanmak istediğinizi seçebilirsiniz,

Geleneksel olarak hipnotize edilenlerin verilen telkinlerin hepsine reaksiyon verecekleri ve hipnozcunun bu kişilerin hareketlerini kontrol edecekleri düşünülmüştür.

Telkinler hipnozda olduğu gibi günlük hayatta da bir rol oynar. Örneğin; “Yemeğe gidelim, şu köşedeki lokantanın yemeklerinin iyi olduğunu duydum” dediğimiz zaman bu bir telkindir.

Hipnozda zihin kontrolünün kaybedilmesi diye bir şey yoktur. İyi bir terapist, mevcut seçeneklere bakarak, danışanını daha seçici olması için yönlendirerek onların sonuca ulaşmasını sağlar.

Bilinçaltına kaydedilmiş bilgi/ler hatalı, zaman aşımına uğramış veya yanlış yorumlanmışsa problemler baş gösterir; hasta bir çocuğun doktorun “Yaşaması için daha çok yemesi gerekir” demesini duyması, bilinçaltında hayatta kalmam için çok daha çok yemem gerekir şeklinde kayıt edilebilir ve daha sonra bu kilo problemlerine yol açar. Bir kız çocuğu doğumdan itibaren ailesinin bir erkek çocuğu istediğini duyarsa, kız olduğu için kendini değersiz, sevilmeyen biri olarak görerek büyümesi olasıdır.

Bizim bilinçli farkındalığımız dışında olan böyle birçok mesajla değersizlik hissi, güvensizlik veya aşırı iştahlı olarak ve bunların sebeplerini bilmeden büyürüz. Trans böyle problemlerin kaynağını bulmaya ve bir çözüm getirmeye yardım eder. Buna çoğunlukla hipno-analiz denir.

Trans bizi kısıtlayıcı analizci ve katı bilinçli düşünceden ayırıp bilinçaltının hayalci yaratıcı kaynaklarına yöneltir.

Herkesin trans tecrübesi değişik fakat aynı zamanda benzerdir. Trans esnasında terapistin tanıyacağı fiziksel değişiklikler meydana gelir. Genelde, nefes ritmi değişir, yavaşlar; kaslarda bir gevşeme olur ve yüz kasları rahatlar. Alt dudak daha dolgun bir hale gelir, deri rengi koyulaşır veya soluklaşır. Göz kapakları hızlı bir şekilde hareket eder bu da genelde danışanın görselleştirdiği manasına gelir.

Hipnozla transa giren danışanlarımızdan aldığımız geri dönüşüm:

“Hayatımda hiç bu kadar rahatlamamıştım”,

“O kadar zevkliydi ki geri gelmek istemedim”

“Transa girmiş olmam imkânsız çünkü söylediğiniz her şeyi duydum”

“İstediğim zaman transtan çıkabilirdim”

“Hareketlerimi kontrol edebiliyordum onun için transa girmiş olmam imkânsız”

Usta bir hipnoterapist danışanının transtan çok hoşlandığı için geri dönmek istemediğine dikkat eder ve danışanını tamamen transtan çıkarmadan önce self-hipnoz öğretmeyi teklif eder.

Hayat nedir?
Ne gariptir ki 40 yaşına kadar bu soruyu sormak aklımın ucundan bile geçmedi…
Belki sordum ama, sanırım, cevaba motive olamayacak kadar hızlı geçtim yaralarımı, sabırsızlığımla, gençliğimle, öfkemle, kim bilir…
Şu günlerde ciddi ciddi soruyorum kendime; hayat nedir? diye…
Nasıl geçti, hadi 40 yılın hesabını yapalım diye !!!
Fatura biraz yüklü, pahalı, yaşanmamışlıklar, ertelenmişlikler var
Diyor ya şair ’’ bir daha gelsem, ilkbaharda çıkarır atardım ayakkabılarımı, sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayaklarla , ama heyhat artık 90 yaşındayım diye ‘’
Bazen düşünüyorum, pişmanlıkları, ertelenmişlikleri, olmayan birileri var mı dır; o kadar dolu dolu yaşayan ve aldığı her nefesin hakkını veren var mıdır diye? cevabı bilmiyorum ama, sosyal medyadan gördüğüm var galiba

Neyse, herkesin derdi kendiyle olmalı, ödediği, ödenecek bedelleri ile yolunu bulmalı, aldığı her nefesin bir sahibi olduğunu bilmeli ve iyi değerlendirmeli,
Nasıldı o söz, ‘’son gününmüş gibi yaşa’’ !!! iddialı ne mutlu yapabilene …YAPABİLECEKLERE
Hayatı basit yaşamak lazımmış aslında; plan yapmamak ama plansızda olmamak lazımmış , akışta kalmak dünyanın en zor şeyiymiş , AN da kalmak , ANI yaşamak … sözde hafif , yaşamda ağar bir cümle…
Ne öğrendin derseniz; her zaman ŞÜKÜR de olmak, ŞÜKÜR ETMEK, çok önemliymiş, başına ne gelirse gelsin, bunun bir tesadüf olmadığını bilmek ve neyi değiştirmen gerektiğini sorgulamak, bulmak ve ilerlemek lazım hayatta, asla kolay değil ama sanırım insan bilincinde yaşamak bunu gerektiriyor, hayatta, kimseyi yargılamadığınız zaman kendi kaderimizin önü açılır, yargılamak? herkes bu kadar kendi kaderinde olmalı iken neyi kimi ve ne hadle yargılamak?
Bazen ağar bedeller öderiz hayatta ama hepsi bize, bizde eksik olanı göstermek için, eksik olanı tamamlamamız için, kimimiz tamamlar, kimimiz belki bir sonraki karma haritasını çıkartır, belki bu hayatın karması sadece bu hayatın içinde ödenir? kim bilir?
İçimiz bilir … insan kendi ile hesaplaşmaya başladığında önce kaçar ama eğer değişmek, gelişmek, en önemlisi ilerlemek istiyor ise mutlaka vakti geldiğinde o hesaplaşma yapılır, korkular su yüzüne çıkar, korkularıyla yüzleşir insan, … vakit ne zaman gelir? illa ki gelir …
Sanırım ben ne kadar dirensem de, sonunda yapmaya başladım hesabımı, bakalım hayat yeni yaşımda bana neler getirecek?
Ne diyor Sezen Aksu, ‘’gelsin hayat bildiği gibi…’’
Hayat bildiği gibi gelsin, nasıl gelirse gelsin sen iyi ol, her zaman şükür et , sahip olduklarına , olamadıklarına , hepsine şükür et , yardım et, yarını gerektiği kadar düşün eğer bugününü mahvedecek kadar seni ele geçirdi ise o zaman inancını sorgula , eğer yaradan ile bağını bulabildiysen o zaman; bırak, yarını ,senin bugün yaptıkların ile o planlasın , ilahi akışa her zaman güven ve unutma TANRI seni seviyor , tıpkı anne babaların evlatlarını ne olursa olsun her zaman sevdikleri ve sakındıkları gibi , bunu sakın unutma ,kimseyi yargılama , unutma herkes kendi hayatında , kendi romanında …herkes kendi romanının baş rolü.
Empati kur bu önemli ama asla ve asla başkasının acısını kendine çekme, unutma, o, onun hayatı ve onun büyümek, anlamak için o acıya ihtiyacı var … bir de böyle bak ve zor durumda olan herkes için dua et , bilemezsin o duanın sana ne zaman ve nasıl döneceğini …
Bunlar yapmadıkların değil belki ama FARKINDA OL; farkında olarak yap …
Yani büyü SENEM …
Büyü ama yine hep küçük kal
Bir de günü yaşamayı dene bakalım, nasıl olacak?
Ve kendi kalbini rahatlatmak, kendi önünü açmak için AFFET, tıpkı affedilmek için yaratana yalvardığın gibi, bilemezsin affedemediklerinin yaratana nasıl yalvardıklarını …
Tecrübeyi al, hayatına dönüştür ve daima ileri bak, içindeki sese kulak ver, onu duymayı öğren ve seni yönlendirmesine izin ver,
Bugün Su‘cuğun doğum günü, senin de FARKINA VARARAK yaşadığın İLK GÜN olsun …

Ve haftalardır, hatta tanıştığın günden beri sana bu farkındalığı yaşatmaya çalışan,
Gürbüz Dayı ‘ ya bir teşekkür olsun…

Teşekkürler Gürbüz Dayı …

İyi ki girdin hayatıma, umarım hep olursun…
Senem Şencan

Senem Şencan

Bugüne kadar aldığım en iyi eğitim ve gördüğüm en güler yüzlü insanlar. Nameste Yaşam atölyesine Bioenerji ile şifa ve ruhsal iletişim eğitimi için başvurdum. Öncelikle hilal hanıma teşekkür etmek isterim kendisi harika bir insan. Çok kısa bi sürede neredeyse çok beklemeden geri dönüş sağlayıp harika bir şekilde ilgilendi.

Gözde Yılmaz

Bugüne kadar aldığım en iyi eğitim ve gördüğüm en güler yüzlü insanlar. Nameste Yaşam atölyesine Bioenerji ile şifa ve ruhsal iletişim eğitimi için başvurdum. Öncelikle hilal hanıma teşekkür etmek isterim kendisi harika bir insan. Çok kısa bi sürede neredeyse çok beklemeden geri dönüş sağlayıp harika bir şekilde ilgilendi. İçeri girdiğiniz andan itibaren size o sıcaklığı ve güveni sağlıyor ve morel kaynağınız oluyor. Egitimi aldığım Sayın Gürbüz Ahıskalı harika bir eğitmendi, aklınızda hiç-bir soru işareti kalmadan en ince detayına kadar öğreniyorsunuz ve ders boyunca yorulmamanız için çabalıyorlar. Aldığım eğitim ve eğitmenim sayesinde şuan sertifikamı aldım, Gürbüz hocanın verdiği güven ve bilgiyle kendi şifa ofisimi açmayı düşünüyorum. Harika bir eğitimdi kesinlikle herkese tavsiye ediyorum aldığım eğitimi ve ilgiyi anlatmaya söz yetmez.
Bana güven ve ilham verdikleri, yeteneğimi keşfetmemi sağladıkları için ve harika eğitimleri için Nameste Yaşam Atölyesine çok çok çok teşekkür ediyorum.

Gözde Yılmaz