Sık Sorulan Sorular

Evet, güvenli ve doğal insan tecrübesinin bir parçasıdır. Bilinçaltı tarafından her zaman korunursunuz ve trans hayatımızın günlük bir parçasıdır. Kullanımında ustayız, sadece tanımıyoruz.

Eğer isterse ve gerekli olan birkaç dakika konsantre olabilen herkes.

Trans herkes için biraz farklı bir tecrübedir. Çoğu kişi, çok keyifli, zevkli ve rahatlatıcı bularak daha önce hiç bu kadar rahatlamış hissetmediklerini söyler.

Hayır. Hipnoz tamamlayıcı bir terapidir ve geleneksel tedavi yöntemleriyle beraber kullanılmalıdır.

Hayır. Trans sizin işbirliğinize ihtiyaç duyan bir zihin halidir. Hipnozda kimse kendine özel davranışlara karşı çıkamaz. Çocukların çoğu, eğer isterlerse, transa çok kolay girerler. Aileleri tarafından getirilen ergenlerin karşısında, eğer bir bağ sağlayamazsa terapistin işi çok zordur. “Seninle sadece sen istersen çalışacağım, senin kendi özel seçimin”.

İrade gücü bu süreçte hiçbir rol oynamaz.

Yanlış, zeka, kültür ve hayal gücü ne kadar yüksek olursa o kadar iyi.

Hayır. İşini bilen bir hipnotistin böyle şeylere ihtiyacı yoktur, sizi güzel ve zevkli bir transa konuşarak sokar.

Tamamıyla aksi, danışan kendi transının kontrolündedir ve yardımı dokunacak ve doğru şeyleri yaparlar.

Hayır. Bu olamaz. Çoğu kişi transta olmaktan zevk aldığı için normal algılama haline dönmek istemezler fakat hazır oldukları anda transtan çıkarlar.

Hayır. Bilinç kaybetmek diye bir şey olmaz. %90 transta, danışan çevresinde olanların farkındadır. Sesler, müzik, kokular gibi.

Kesinlikle hayır. Hipnoterapist kimseyi iradeleri dışında bir şey yapmaya zorlayamaz. Aklınıza yatmayan telkinleri kabul etmek zorunda değilsiniz.

Hayır. Hipnoz gerçek serumu değildir. Siz ne anlatmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Hayır. Kuaförden, muslukçudan daha fazla şansı yoktur. Fakat kuaförünüzün nasıl yetenekli olmasını seçerseniz, yetenekli bir hipnoterapist seçmenizde o kadar önemlidir.

Hayır. İyi bir hipnoterapist, terapilerini danışanın ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kişiselleştirir. Kaç seans görüşeceğinizi söylemesi etik olmaz.

Genelde hayır. Çoğu kişi bir seanstan çok şey alarak çıkar, sigara içenler çok seyrek olarak bir kereden fazla gider, NLP fobileri bir kerede temizler.